הטיפול הפסיכולוגי במכון

אם הגעת אלינו, כנראה שחווית קושי מסוים. חוויה לא נעימה – חד פעמית או מתמשכת – המונעת ממך להמשיך את חייך כפי שהיו. אולי פנית קודם לחברים, למשפחה, ניסית להתמודד כפי שאת יודעת, אבל זה לא לגמרי עזר. אולי בכלל לא.

לכן טוב שהגעת. אנחנו רוצות להציע לך מקום בטוח, מוגן ומקצועי בו תוכלי להתבונן על חייך, על המשברים  שאולי פקדו אותך, על דפוסים רגשיים והתנהגותיים שאולי פוגעים בך ומונעים ממך לחוות את החיים במלואם.

הטיפול הפסיכולוגי אצלנו יכול להיות ממוקד או רחב, קצר או ארוך. תלוי בצורך וברצון שלך כמו גם בדעתה המקצועית של הפסיכולוגית. בכל מקרה, יהיו בו הקשבה, אמפתיה, תמיכה, הבנה ושיקוף.

אז איך זה קורה?

התהליך מתחיל בשיחת טלפון. את מחליטה ליצור איתנו קשר. בשיחה הראשונית הקצרה ננסה להבין מה הביא אותך לפנות אלינו לטיפול, ונתאים לך את הפסיכולוגית שתהיה, להבנתנו, הטובה ביותר עבורך. את והפסיכולוגית תשוחחו טלפונית ותבחרו יום ושעה המתאימים לשתיכן. הפגישות תתקיימנה פעם בשבוע, כששתיכן ישובות על כורסאות, זו מול זו, משוחחות.

במידה והגעת לאחר משבר ספציפי איתו את מתקשה להתמודד, יתכן והטיפול יהיה ממוקד, יעסוק באירוע הטראומטי בלבד, ולאחר הגעה לרגיעה, יסתיים הטיפול. במקרים אחרים הטיפול יכול להיות ארוך ורחב יותר – בין אם עקב העובדה שלאחר פתרון הטראומה תהיי מעוניינת להמשיך ולעבוד על נושאים אחרים, ובין אם כאשר הסיבה איתה הגעת לטיפול הנה מורכבת יותר וחולשת על יותר תחומי חיים.

הטיפול הפסיכולוגי מהווה מסע המאפשר היכרות עם רבדים נפשיים עמוקים. הגישה הטיפולית בה אנחנו מאמינות מייחסת חשיבות רבה גם לנוכחותה של הפסיכולוגית בחדר הטיפולים, כמו גם למערכת היחסים הייחודית הנרקמת בין הפסיכולוגית למטופלת. קשר זה מהווה כוח משמעותי התורם לתהליך הטיפולי.

יחד תבינו מדוע את מרגישה כך או אחרת, מדוע מחשבות מסוימות עלו בך ואיך מתמודדים עם דפוסים והתנהגויות לא נעימים או מעכבים. הפסיכולוגית תלווה אותך לאורך כל הדרך, מהקושי העצום שקיים בזמן הפניה לטיפול ועד לשלב שבו תרגישי שאת יכולה ורוצה להמשיך לבד, בכוחות עצמך.

במכון שלנו נמצאות פסיכולוגיות מקצועיות ומנוסות, שיכולות לעזור. אם יש לך שאלות נוספות, התלבטויות או אם תרצי שנמצא לך את הפסיכולוגית המתאימה עבורך, התקשרי אלינו.

רק הזמן חובש את הפצעים

האלה שבחוץ

ואת ההם שלא רואים

(דני רובס)

ימים ארוכים

וכאב שלא נגמר

מביטה אל העתיד

אל הווה, אל העבר

(נופר גנור)

יש ודאי במקום נסתר

תשובה לכל דבר, אז למה

דווקא לי

נגמר הכל לפני שהתחיל

(דני רובס)

ארבעה עשר ימים

הם נצח

שנמשך שבועיים

(שלום חנוך)

Copyrighted Image

נגישות