עדי אקו אריאל

 – פסיכולוגית רפואית (מס' רישיון 27-141502 ) –

שמי עדי אקו אריאל ואני פסיכולוגית רפואית .

במהלך דרכי המקצועית זכיתי להתנסות בטיפול במגוון מצבים רגשיים, ביניהם דיכאון, חרדה, טראומה, וכן התמודדות עם חולי אקוטי או כרוני.

פגשתי מבוגרים הסובלים ממחלות או מפציעות וזקוקים להתערבות במשבר, ליוויתי מטופלות ומטופלים המתמודדים עם שלבים שונים של מחלות גופניות, החל מקבלת האבחנה, דרך טיפולים רפואיים והשלכותיהם הגופניות והנפשיות, ועד ליווי מטופלות ומטופלים בשלבי סוף חייהם.

במקביל עבדתי במשך שנים בעמותת אלו"ט שם ליוויתי משפחות לילדים עם צרכים מיוחדים, טיפלתי בילדים צעירים, טיפולים שלוו גם בהדרכות הורים.

אחת התחנות המרכזיות, בה מצאתי בית, היתה יחידת הפריון בבית החולים הילל יפה.

כחלק מעבודתי ביחידה, זכיתי ללוות נשים וגברים המתמודדים עם אי פריון וטיפולי פוריות. התנסיתי בטיפולים קצרים וממוקדים ובטיפולים ארוכי טווח, והעמקתי את ההבנה והיכולת לטפל בקשיים זוגיים המתעוררים במהלך תקופת הטיפולים, באובדני הריון, ואף בצורך לקחת החלטות משמעותיות וקשות, כגון מעבר לשימוש בתרומת ביצית. לאורך השנים המשכתי להתפתח ולהרחיב את ידיעותיי תוך השתתפות בקורסים רבים, ביניהם הכשרה בפסיכותרפיה סביב אובדן ואבל, מחלות מסכנות חיים ומצבי סוף חיים.

אני מאמינה שבמהלך הטיפול הפסיכולוגי, לצד התבוננות בקשיים, ומתן מקום לכאב, חשוב לסייע לאישה לאתר את משאביה הפנימיים והחיצוניים, לחזק את תחושת העצמאות ולאחות מחודש את השברים, בכדי לסייע לה להסתגל למצב הקיים ולחזור באופן אדפטיבי לשגרה.

אני מאמינה שקיים קשר הדוק בין הגוף והנפש, ועל כן אני משלבת – במידת הצורך ובהתאם לרצון המטופלת – טכניקות פסיכו פיסיולוגיות, ביניהן הרפיית שרירים, מיינדפולנס ודמיון מודרך תוך הקשבה ואמפטיה למצב הבריאותי והנפשי. אני שמחה וגאה להיות חלק מצוות המטפלות במכון "בנפשך", בו אני יכולה להביא לידי ביטוי את ניסיוני המקצועי ואת אהבתי לטיפול בסוגיות משמעותיות אלו. אני מאמינה כי בטיפול מתפתח קשר המספק מקום בו תוכלי לבטא את עולמך והתמודדותך, להיות את. אני מזמינה אותך לצאת עמי לדרך משותפת בה תוכלי לעבד את חוויותיך לעבר מסע פנימי אישי.

רק הזמן חובש את הפצעים

האלה שבחוץ

ואת ההם שלא רואים

(דני רובס)

ימים ארוכים

וכאב שלא נגמר

מביטה אל העתיד

אל הווה, אל העבר

(נופר גנור)

יש ודאי במקום נסתר

תשובה לכל דבר, אז למה

דווקא לי

נגמר הכל לפני שהתחיל

(דני רובס)

ארבעה עשר ימים

הם נצח

שנמשך שבועיים

(שלום חנוך)

Copyrighted Image

נגישות