ריקי רחבי פולונסקי

– עובדת סוציאלית קלינית –

שמי ריקי ואני עובדת סוציאלית קלינית, מומחית בטיפול בפרט ובמשפחה למעלה מ23 שנה.

במהלך השנים צברתי ניסיון בעבודה עם מתבגרים, מבוגרים ומשפחות בעלות קשיים מורכבים, סביב משברי חיים, הסתגלות וגם התמודדות עם מערכות. עבדתי מספר שנים במרכז ייעוץ להורים ומתבגרים בעיריית ת"א, התמחיתי בשרות הפסיכולוגי באוניברסיטת ירושלים וכן ליוויתי משפחות אומנה וילדים הנמצאים באומנה טיפולית.

לאורך דרכי המקצועית אף למדתי בבי"ס לפסיכותרפיה וכן עברתי הכשרות בגישות טיפוליות מגוונות. אני תלמידה נצחית של החיים, אוהבת ללמוד ולחקור כל  הזמן. במהלך החיים התמודדתי גם אני עם משברים, אובדנים, צמיחה והתפתחות. הרגשתי את התנועה החשובה בתוכי, קדימה ואחורה. למדתי כיצד להשיט את סירת המפרשים שלי, להבין שאיני יכולה לשנות את כיוון הרוח, אלא לשנות את כיוון המפרשים בכדי להשיט את הסירה לאן שאני רוצה. שינוי המפרשים הוא בעזרת עבודה פנימית, לעיתים קשה, ובעיקר מאתגרת.

אני מאמינה שטיפול רגשי הנו מסע משותף שעוברות המטפלת והמטופלת יחד, כדי לסייע למטופלת למצוא את הדרכים הטובות ביותר עבורה להתמודדות עם אתגרי החיים.

 

שאיפתי המרכזית בטיפול היא לעזור לך לשפר את הגמישות הפסיכולוגית ולסייע לך להתמודד באופן יעיל יותר עם קשיים. מתוך תנועה לעבר מה שחשוב לך, הטיפול מסייע להגביר את הרווחה הנפשית, להתמודד עם סימפטומים מטרידים וללמוד דפוסי התנהגות ומחשבה חדשים.

כל אלו מתרחשים בדרך המשותפת שנעבור יחד ע״י התבוננות, חשיבה ועיבוד רגשי. הטיפול מתקיים באווירה בלתי שיפוטית ומאפשרת, תוך קשב רב לך ולצרכים שלך – המובעים ישירות, והסמויים מן העין.

רק הזמן חובש את הפצעים

האלה שבחוץ

ואת ההם שלא רואים

(דני רובס)

ימים ארוכים

וכאב שלא נגמר

מביטה אל העתיד

אל הווה, אל העבר

(נופר גנור)

יש ודאי במקום נסתר

תשובה לכל דבר, אז למה

דווקא לי

נגמר הכל לפני שהתחיל

(דני רובס)

ארבעה עשר ימים

הם נצח

שנמשך שבועיים

(שלום חנוך)

Copyrighted Image

נגישות