נעה דלאל

– פסיכולוגית רפואית מומחית –

שמי נעה דלאל, ואני פסיכולוגית רפואית מומחית.

אני עובדת עם א.נשים במפגש המרתק בין הגוף לנפש ובין הנפש לגוף – כאשר התמודדות גופנית או טיפול רפואי מערבים מצבים של סטרס, חרדה, טראומה, דיכאון, אובדן או אבל.
במהלך דרכי המקצועית עבדתי במערכות ציבוריות שונות, ביניהן בית חולים בילינסון ומרפאת ת.ל.ם אשר בקהילה. במסגרות השונות פגשתי מגוון מטופלות ומטופלים המתמודדים עם מצבים אקוטיים, כרוניים ופליאטיבים, ובמקביל עבדתי גם עם הצוותים הרפואיים, שגם הם חווים קשיים בעבודתם היום יומית.

 

מבין ההתנסויות השונות משכה אותי במיוחד העבודה עם נשים בהתמודדות הייחודית סביב עולם הפריון, הרצף שבין חלימת ההריון, דרך ההריון והלידה ועד האימהות. זו התמודדות הטומנת בחובה התפתחות וצמיחה, ולעיתים מערבת גם אתגרים רגשיים, משברים ואובדנים. אני מאמינה שבמקומות אלו, כאשר אישה פוגשת את גופה ואת זהותה באופן שונה ואחר ממה שהכירה עד כה, כאשר התפתחות ופנטזיה שלובות במשבר, יש הזדמנות לצמיחה וללמידה מחודשת על עצמי ועל כוחותיי.

 

לצד עבודה ממוקדת ואקוטית, אני מאמינה שגם התבוננות רחבה והוליסטית מאוד חשובה – התבוננות על העצמי, על החיים, על מערכות יחסים. לאורך הדרך ראיתי את החשיבות הרבה שיש גם למעגלים הסובבים את האישה – משפחה וחברים. מעגלים וקשרים אלה יכולים לקדם החלמה ולהוות מערך תמיכה משמעותי. לכן במידת הצורך ואם מתאים למטופלת, אני בוחרת בעבודתי לערב את בן או בת הזוג. 

לאורך הדרך היה לי חשוב להמשיך ללמוד ולהתמקצע, להבין טוב יותר את הקשרים בין הגוף והנפש ולכן עברתי השתלמויות של מיינדפולנס בגישת MBSR ושל התמקדות (focusing), וכן גם קורס ספציפי אודות טיפול פסיכולוגי במצבים של אובדני הריון.
אני מאמינה בכוחו המרפא של קשר מיטיב. כאשר אני פוגשת מטופלת בפעם הראשונה, אנחנו יוצאות יחד למסע משותף, כאשר הטיפול נתפר במיוחד למידותיה ועל פי צרכיה האישיים. אני מאמינה בשילוב של חשיבה פסיכו-דינמית עם כלים קוגניטיביים התנהגותיים ופסיכו-פיזיולוגיים, בהתבוננות על המשבר, לצד התייחסות לכוחות ולמשאבים הטבעיים שיש לאישה, בהתבוננות על הכאב לצד הסתגלות וחזרה לאיזון.

אני מזמינה אותך להיפגש, וליצור ביחד מרחב בטוח שיאפשר לקחת נשימה, להבין את עצמך טוב יותר, לעבד חוויות והתמודדויות שונות, ולהתחזק.

רק הזמן חובש את הפצעים

האלה שבחוץ

ואת ההם שלא רואים

(דני רובס)

ימים ארוכים

וכאב שלא נגמר

מביטה אל העתיד

אל הווה, אל העבר

(נופר גנור)

יש ודאי במקום נסתר

תשובה לכל דבר, אז למה

דווקא לי

נגמר הכל לפני שהתחיל

(דני רובס)

ארבעה עשר ימים

הם נצח

שנמשך שבועיים

(שלום חנוך)

Copyrighted Image

נגישות