הדרכת מטפלים

לאורך מרבית שנות עבודתי הציבורית הדרכתי ועדיין אני מדריכה סטודנטים ומתמחים בפסיכולוגיה רפואית. בפברואר 2018 סיימתי שנתיים של הסמכה פורמאלית להדרכה, והפכתי למדריכה מוסמכת מטעם משרד הבריאות.

במהלך השנים, בין היתר דרך היותי מודרכת במסגרות שונות ע"י מדריכים ומדריכות שונים, גיבשתי לעצמי מחשבה על המדריכה שארצה להיות.

אני מאמינה כי הדרכה הנה משאב חיוני ומשמעותי בתהליך ההכשרה הארוך שלנו, הפסיכולוגים ופסיכולוגיות. בעיקר בזמן ההתמחות, אבל לא פחות חשוב בעיני, לאחר מבחן המומחיות. כאשר אנו הופכות למומחיות, פעמים רבות מתלווה למעמד הזה תחושה של בדידות. מבחינתי, ההדרכה מהווה מקום של תמיכה ושותפות, היוועצות והחלפת דעות, לצד מיקוד הזהות המקצועית. תפקידי כמדריכה הינו, בין היתר, לייעץ, לגדל, להקנות ידע ולספק זווית ראיה נוספת, כמו גם לתמוך ולסייע לך כאשר את נחשפת לחומרים קשים וטעונים.

במקום הבטוח של ההדרכה תוכלי להתלבט בקול בנוגע לסוגיות המעסיקות אותך, תוך שאת מתבוננת על הטיפול כמו גם על עצמך בתוכו. ההדרכה מסייעת לפיתוח יכולות ההקשבה לרובד הבלתי מודע ולשמיעת דברי המטופלת מתוך פרספקטיבה רחבה ומעמיקה יותר. כמו כן, ההדרכה תאפשר לך לזהות גורמים אישיותיים, כמו גם תפיסות ורגישויות שלך עצמך, אשר משפיעים על התהליך והקשר הטיפולי. בהדרכה ננסה להבחין בין גורמים סובייקטיביים הקשורים בך ובין גורמים הנובעים מתהליכים לא מודעים הנוגעים למטופלת.

התמחותי היא בהדרכת פסיכולוגים מן התחום הרפואי. עיקר עיסוקי הוא כאמור בתחום ה Reproductive Psychology.

במידה ואת מעוניינת בהדרכה מקצועית עם נופך אישי, התקשרי אלי

רעות בן קמחי

מייסדת מכון בנפשך, פסיכולוגית רפואית, הכשרת מטפלים.

שמי רעות בן קמחי ואני פסיכולוגית רפואית, מייסדת ומנהלת מכון בנפשך – מכון פסיכולוגי לטיפול בנשים.

בשנת 2006 סיימתי את לימודי התואר השני בפסיכולוגיה רפואית ופניתי להתמחות דווקא בפסיכולוגיה חינוכית. חשבתי שעבודה במסגרות חינוכיות, עם ילדים והורים תהיה המקום עבורי.

Copyrighted Image

נגישות